Zadbamy
o twój uśmiech
aby znów
był piękny

Nasza misja to poprawa stanu higieny jamy ustnej. Motywowanie do dbania o swój uśmiech i poprawa jego wyglądu.

Na piękny uśmiech
nigdy nie jest za późno

Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy Cię na wizytę.

Uśmiechnij się
i zabłyśnij białym uśmiechem

Polub nas i umów się na wybielanie zębów
Wybielanie zębów
152daa-wybielanie_nakladkowe.jpg6c2427-szyny_wybielajace.jpg

Białe i piękne zęby poprawiają samopoczucie – sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, a co za tym idzie, jesteśmy korzystniej postrzegani przez nasze otoczenie. Biały uśmiech to również piękny i młody wygląd.

Wybielanie nakładkowe

Polega ono na przygotowaniu specjalnych szyn w oparciu o modele uzębienia pacjenta, które służą jako nakładki do umieszczenia żelu zawierającego wybielające substancje czynne. Jako, że stężenie składnika wybielającego w metodzie nakładkowej wynosi 10-16% - Efekt wybielania pojawia się stopniowo w trakcie trwania kuracji, która trwa około 10 dni.

Wybielanie nakładkowe krok po roku:

  • Pobieramy wyciski, na podstawie których w naszym laboratorium wykonuje idealnie dopasowane do zębów pacjenta silikonowe szyny.
  • Kolejna wizyta w gabinecie to dobór odpowiedniego stężenie środka wybielającego zależny od stopnia przebarwienia zębów oraz oczekiwań pacjenta.

Kolejne elementy kuracji Pacjent realizuje sam:

  • Przed zastosowaniem nakładek wybielających, należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić zęby.
  • Umieszczamy w nakładkach niewielką ilość preparatu wybielającego (ok. 2-3 mm żelu na każdy ząb) oraz zakładamy je na zęby. Jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający, usuwamy go za pomocą suchej szczoteczki bądź chusteczki higienicznej.
  • Nakładki pozostawiamy w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu od 4 do 8 godzin, najlepiej w nocy. Należy pamiętać, że w czasie noszenia nakładki nie należy pić, spożywać posiłków ani palić papierosów.
  • Po ściągnięciu nakładek, należy oczyścić zęby z resztek żelu oraz starannie wypłukać jamę ustną. Nakładkę czyścimy pod strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów.

Po zrealizowanym zabiegu, nasi specjaliści indywidualnie dobierają odpowiednie kosmetyki do potrzeb Pacjenta, a także udzielają szczegółowych informacji na temat odpowiedniej higienizacji, która pozwoli na przedłużenie efektów leczenia. Należy pamiętać, że przez dwie godziny od zakończenia zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania, zaleca się, aby przez 72 godziny po zabiegu unikać pokarmów i napojów barwiących takich jak kawa, herbata, wino czy soki. Pacjentom polecamy stosowanie tzw. "białej diety" bazującej na pokarmach nie posiadających barwników.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas na:

biuro@olbamed.pl

lub WYPEŁNIJ FORMULARZ
Zadzwoń (od 9:00 - 15:30):

662 596 888

Gdzie nas znaleźć?

Laboratorium Protetyki Stomatologicznej OLBAMED

ul. Zwycięstwa 8
42-700 Lubliniec
Zapewniamy darmowy parking

Zdrowy uśmiech od maluszka do staruszka

© 2013 OLBAMED
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk