Zadbamy
o twój uśmiech
aby znów
był piękny

Nasza misja to poprawa stanu higieny jamy ustnej. Motywowanie do dbania o swój uśmiech i poprawa jego wyglądu.

Na piękny uśmiech
nigdy nie jest za późno

Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy Cię na wizytę.

Uśmiechnij się
i zabłyśnij białym uśmiechem

Polub nas i umów się na wybielanie zębów
Profilaktyka stomatologiczna
7ab514-skaling1.jpg525e30-piaskowanie1.jpg

Profilaktyka to podstawowy filar zdrowia jamy ustnej i lepiej zapobiegać niż leczyć .Ważna jest systematyczna kontrola naszego uzębienia oraz zabiegi higienizacyjne mające na celu usunięcie kamienia i osadów zakończone fluoryzacją .

Pełna diagnostyka na podstawie badania uzębienia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej oraz wnikliwy wywiad pozwalają nam określić stan zdrowotny jamy ustnej. Dużą wagę przywiązujemy do omówienia indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta, usuwając najbardziej dokuczliwe problemy zdrowotne uzębienia.

Higiena jamy ustnej– tak często niedoceniana – stanowi nieodłączny element profilaktyki. W naszym gabinecie udzielamy porad dotyczących metod szczotkowania oraz sprawdzonych środków dostępnych na rynku. Przeprowadzamy szkolenie dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pokazujemy prawidłowe postępowanie w codziennej higienie które pacjent wprowadza w życie . Staramy się uświadamiać Pacjenta, iż to właśnie on odgrywa kluczową rolę w profilaktyce choroby próchnicowej oraz paradontozy.

 • Scalling (usuwanie kamienia)

  Kamień nazębny powstaje w wyniku mineralizacji bakteryjnej płytki nazębnej. Infekcja bakteryjna jest bezpośrednią przyczyną stanu zapalnego dziąseł z objawami ich zaczerwienienia i krwawienia. Nieleczone zapalenie dziąseł może nieodwracalnie uszkodzić włókna ozębnej, powodując powstawanie głębokich kieszonek dziąsłowych, utratę kości i rozchwianie zębów. Scalling polega na ultradźwiękowym usunięciu złogów nazębnych nad- i pod- dziąsłowych, skutecznie likwidując czynnik ryzyka paradontozy.

 • Piaskowanie

  Osad nazębny powstaje w skutek picia kawy, herbaty oraz palenia papierosów powodując zmianę zabarwienia powierzchni szkliwa i brak idealnej gładkiej powierzchni zęba. Zabieg piaskowania polega na usunięciu osadów i drobin kamienia nazębnego za pomocą mieszaniny wody i tlenku glinu działających pod dużym ciśnieniem usuwając przebarwienia i nadając gładkość i połysk powierzchni szkliwa.

 • Kamerę wewnątrzustną

  wykorzystujemy do obrazowania i fotografowania zębów w trakcie przeglądu oraz do oceny pozabiegowej. Stanowi ona idealne narzędzie pozwalające przedstawić stan uzębienia Pacjenta – zarówno przed jak i po zabiegu.

 • Fluoryzacja

  Profesjonalna profilaktyka fluorkowa polega na pokryciu wszystkich powierzchni szkliwa zębów cienką warstwą lakieru, który zawiera fluor w wysokim stężeniu. Fluor przenikając do szkliwa zębów wzmacnia je i chroni przed działaniem kwasów pochodzących od bakterii próchnicotwórczych, zapobiegając tym samym rozwojowi próchnicy.

W naszym gabinecie każdy zabieg higienizacyjny kończymy fluoryzacją i polerowaniem pastami polerskimi oraz specjalnymi wygładzającymi gumkami i krążkami. Nasz wykwalifikowany personel udziela instruktażu higieny jamy ustnej wspomagamy pacjenta informacjami pozabiegowymi i zaopatrujemy go w odpowiednie produkty ,których będzie używał w domu jako przedłużenie kuracji.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas na:

biuro@olbamed.pl

lub WYPEŁNIJ FORMULARZ
Zadzwoń (od 9:00 - 15:30):

662 596 888

Gdzie nas znaleźć?

Laboratorium Protetyki Stomatologicznej OLBAMED

ul. Zwycięstwa 8
42-700 Lubliniec
Zapewniamy darmowy parking

Zdrowy uśmiech od maluszka do staruszka

© 2013 OLBAMED
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk