Zadbamy
o twój uśmiech
aby znów
był piękny

Nasza misja to poprawa stanu higieny jamy ustnej. Motywowanie do dbania o swój uśmiech i poprawa jego wyglądu.

Na piękny uśmiech
nigdy nie jest za późno

Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy Cię na wizytę.

Uśmiechnij się
i zabłyśnij białym uśmiechem

Polub nas i umów się na wybielanie zębów
Wizyty adaptacyjne dla dzieci
50fb83-2baa44_17211861_428782664146977_3775469953150677267_o1.jpg

Dzieci boją się nie tylko bólu związanego z zabiegiem, ale również widoku strzykawki . Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych pacjentów oraz ich rodziców, proponujemy wizyty adaptacyjne. Pierwszą wizytę każdego małego pacjenta traktujemy jako wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko przyzwyczaja się do otoczenia gabinetu, poznaje urządzenia . Uśmiechnięty personel pokazuje dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej. W trakcie leczenia zdobywamy zaufanie dziecka a także odciągamy jego uwagę od kwestii zabiegu. Bezbolesne leczenie zębów dzięki zastosowaniu metod nieinwazyjnych takich jak lakierowanie czy lakowanie nie wzbudza u dziecka strachu i niechęci.

Lakowanie

Budowa anatomiczna trzonowców i przedtrzonowców stałych charakteryzuje się obecnością na powierzchni żującej nieregularnych bruzd, które stanowią miejsce retencyjne dla pokarmów, a co za tym idzie, również dla bakterii. Lakowanie ma na celu uszczelnienie powstałych naturalnych bruzd w zębach.

Lakierowanie

Lakierowanie zębów to zabieg pozwalający na dostarczeniu zębom fluoru w dużej dawce, nieosiągalnej np. podczas codziennego szczotkowania. Zabieg przeprowadzamy zarówno u dzieci, jak i dorosłych, na zębach mlecznych oraz stałych. Najważniejsze wskazania do zabiegu lakierowania to jednak wysokie ryzyko próchnicy u dzieci powyżej 6. roku życia, użytkowanie aparatów ortodontycznych i protez zębowych, odsłonięcie szyjek zębów, przyjmowanie leków zaburzających pracę ślinianek, kserostomia (suchość w ustach), a także radioterapia szyi lub głowy. 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas na:

biuro@olbamed.pl

lub WYPEŁNIJ FORMULARZ
Zadzwoń (od 9:00 - 15:30):

662 596 888

Gdzie nas znaleźć?

Laboratorium Protetyki Stomatologicznej OLBAMED

ul. Zwycięstwa 8
42-700 Lubliniec
Zapewniamy darmowy parking

Zdrowy uśmiech od maluszka do staruszka

© 2013 OLBAMED
Projekt i wykonanie: Mirosław Włodarczyk